LIVE-tulokset ja viralliset sijoitukset Helsinki City Marathon.

Tuloslistat alkaen Helsinki City Marathon osoitteessa zzz. Tältä sivulta löydät myös aiempien vuosien rankinglistat (zzz).

Tulokset Helsinki City Marathon 2022

Tulokset Miehet: Top 100

RankNameClubTime
1 Oscar Holmström Esbo IF 02:24:57
2 Mbacha Eric Mangeh pori yluisurheilu 02:28:32
3 Ole Antti Halonen 02:35:47
4 Jesse Lindberg 02:37:58
5 Antti Hartikainen Team Här-ski 02:38:51
6 Manu Kauppila Honkajoen Seudun Urheilijat 02:39:12
7 Henri Ansio Finnish Marathon Runners 02:40:23
8 Pekka Kulpakko Espoon Tapiot 02:43:03
9 Mikko Sallinen Endurance Ultrarunning Team Finland 02:44:45
10 Miska Keskinen 02:49:27
11 Robert Kengo IF Nykarlebynejden 02:49:40
12 Marek Babulik 02:50:25
13 Lauri Junnila 02:51:15
14 H K 02:51:36
15 Matti Laitinen 02:52:19
16 Mikael Männikkö Esbo IF 02:52:37
17 Markus Nuopponen 02:52:37
18 Janne Inkinen Saint-Gobain 02:53:51
19 Samuli Laine 02:54:04
20 Kari Kinnunen Team Rivakat 02:54:47
21 Janne Laakkonen FMR 02:54:57
22 Karsten Lehmann serious running 02:55:13
23 Martin Haaf SV Faulbach 02:55:47
24 Simo Haavisto Tapanilan ala-asteen koulu 02:55:50
25 Markus Lintunen 02:56:52
26 Janne Männikkö Team Raju 02:57:03
27 Juuso Heiskanen 02:57:10
28 Jerzy Pecak Gjøvik Friidrettsklubb / Totenvikaløpet 02:57:19
29 Lauri Viitanen Downtown 65 02:57:27
30 Martin Geißler LT Unterreichenbach 02:57:35
31 Kenji Hamasato 02:58:11
32 Timo Kokkonen Rauhalahti Road Runners 02:58:19
33 Alvar Viikmäe 02:59:01
34 Jens Sandbrekke Wolther 02:59:38
35 Kevin Hii World Marathon Majors Challenge 03:00:35
36 Mark Griffiths 03:01:41
37 Sami Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 03:02:21
38 Jari Hanska Helsinki Triathlon 03:02:38
39 Markku Pehkonen 03:03:32
40 Heikki Uusitalo Padasjoen Yritys 03:04:43
41 Markus Rautio 03:04:48
42 Joonas Häyhä 03:04:52
43 Sascha Dehling LG Mauerweg Berlin e.V. 03:04:54
44 Eetu Jokela Helsingin Jyry 03:05:00
45 Antti Toivanen Finnair 03:05:54
46 Tyler Walton 03:05:55
47 Joachim Wunsch 03:06:16
48 Kimmo Oinas FMR 03:06:31
49 Fredrik Lindholm 03:06:37
50 Azad Shamsaddini 03:06:42
51 Tauno Steinberg velo clubbers 03:08:01
52 Lari Olasvuori 03:08:21
53 Gabriel Årdal 03:08:50
54 Jani Saarinen 03:08:51
55 Antti Anttonen Hollola runners 03:09:16
56 Przemyslaw Chmiel Albatrosy 03:09:38
57 Timo Turunen Intersport Kuopio 03:09:39
58 Antti Metsä 03:09:46
59 Pieter Dujardin 03:10:28
60 Thoai Bui 03:10:56
61 Pontus Londen Esbo-Seppä Marathon Team 03:11:49
62 Toni Konttinen Espoon Tapiot Juoksuklubi 03:11:53
63 Matias Mäkinen 03:11:55
64 Jan Raclavsky Bezecky klub Dolny Kubin 03:12:00
65 Daniel Wikberg Hitachi Energy 03:12:01
66 Andreas Sjöbacka 03:12:13
67 Kristo Halme Karkkilan maratonklubi / Metropolia 03:12:25
68 Kim Säppi 03:12:26
69 Tom Perttala Velo Salo 03:12:48
70 Emilio Bianco LE TARTARUGHE ASD 03:13:12
71 Richard Ollila Finnbolt 03:13:23
72 Jukka Ikkala Hyvinkään Juoksijat 03:13:34
73 Jere Gröhn 03:13:37
74 Tatu Suopajärvi Hyvän ilman triathlonistit - HIT 03:13:38
75 Rami Rantanen 03:13:38
76 Marko Suhonen Tmi Korven Voima 03:13:50
77 Samu Taina Himottulan puhti 03:13:50
78 Simo Ronkainen FMR 03:13:54
79 Antonio Calvo Lopez 03:14:11
80 Timo Tuominen Littoinen 03:14:16
81 Joonas Karttunen 03:15:16
82 Juhani Yli-Marttila Team Rahola 03:15:39
83 Mika Muhonen Aalto-yliopisto 03:15:47
84 Heikki Kärkkäinen 03:15:59
85 Thomas Näräkkä 03:16:28
86 Konsta Kukkonen 03:16:29
87 Diego Lopes Fernandes Martinho 03:16:48
88 Lauri Krapf 03:16:51
89 Leivo Sepp Team Hoka/Garmin + Jänis 3:15 03:16:52
90 Toni Jaako Harhamatkat 03:17:02
91 Aapo Nissinen 03:17:14
92 Timo Kärki 03:18:00
93 Bart De Pauw 03:18:30
94 Ivan Bretan Stockholm LDK 03:18:57
95 Tomas Zdanavicius Hellmann Worldwide Logistics 03:18:57
96 James Mccann 03:19:03
97 Jari Hostikka 03:19:23
98 Valtteri Vuorela Salirinki 03:19:29
99 Olli Svensk 03:19:46
100 Pertti Mehtälä 03:19:51

Tulokset Naiset: Top 100

RankNameClubTime
1 Annemari Kiekara Annukan ja Mikan juoksukoulu 02:41:11
2 Laura Manninen KU-58 02:45:18
3 Noora Honkala Endurance Ultrarunning team Finland 02:50:32
4 Petra Kilpeläinen 02:55:48
5 Mari Boikov Treeningpartner 02:57:58
6 Soili Kosonen Hoka One One Suomi 03:08:02
7 Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet 03:13:01
8 Mirja Vartiainen Espoon Tapiot 03:13:18
9 Essi Kilpeläinen Helsingin Juoksijat 03:18:18
10 Jaana Salonen Team Raju 03:18:50
11 Kaisa Höijer 03:19:41
12 Laura Seppänen 03:19:47
13 R P 03:22:44
14 Anni Tonder Team Rivakat 03:25:04
15 Anni Pasanen 03:25:28
16 Miira Saarinen 03:25:30
17 Martta Paavola 03:26:36
18 Heli Markkanen Endurance Ultrarunning team 03:27:20
19 Aura Kartio Turun Yliopisto 03:28:43
20 Sanna Norokorpi Urban Runners 03:28:51
21 Ma. De Lourdes López Durán Guilleteam 03:29:21
22 Mari Kanerva 03:30:32
23 Johanna Tokola Team Tahto 03:32:11
24 Riitta Ristikangas Team Rivakat 03:32:43
25 Reetta Miettinen 03:34:37
26 Ida Armanini Espoon Tapiot juoksuklubi3 03:35:00
27 Ella Toimela 03:35:47
28 Paula Erkintalo Tampereen Maratonklubi 03:37:07
29 Annika Mertanen 03:37:34
30 Hanna Ahola 03:38:30
31 Raita Säynäjoki Mikkelin Kilpa-Veikot 03:39:26
32 Katja Hinterberger 03:40:49
33 Maija Hynninen 03:41:31
34 Fiona Mueller-Lundin 03:41:54
35 Åsa Miemois Knivsta ck triathlon 03:42:57
36 Anu Ossberg team rahola 03:43:30
37 Sini Saari Tuusulan ratsastajat 03:43:31
38 Johanna Mertanen Katajaisten juoksuklubi 03:44:00
39 Henna Robertsson 03:44:32
40 Laura Maggi 03:44:34
41 Siiri Kaaver 03:45:26
42 Line Brenzel Team Aerobee 03:45:51
43 Daniela Gabrielli 03:45:55
44 Vilma Mört 03:46:14
45 Emilia Niva 03:46:41
46 Tanja Geißler LT Unterreichenbach 03:47:00
47 Nora Ruokostenpohja 03:47:38
48 Lotta Kupiainen 03:47:45
49 Lisanne Vels 03:47:46
50 Louisa Bryant 03:48:46
51 Anna-Leena Korhonen 03:49:24
52 Tanja Ek Porvoon urheilijat 03:49:41
53 Seela Pykäläinen 03:50:16
54 Kirsi Gotthardt 03:50:54
55 Arja Härmä Anjalan Liitto 03:51:34
56 Terhi Junttila 03:51:43
57 Johanna Allsopp 03:51:54
58 Suvi Tanni 03:52:34
59 Liisa Saaranen 03:52:50
60 Marja Kankainen 03:53:01
61 Linda Aho 03:53:17
62 Ingrid Jalas helsingin tarmo yleisurheilu 03:54:08
63 Nina Kaseva 03:54:14
64 Johanna Siven Porvoon Urheilijat 03:54:18
65 Phoebe Langdale 03:54:46
66 Saila Männikkö Team Raju 03:55:05
67 Eeva-Liisa Hotakainen Nami ry 03:55:06
68 Iida-Maria Hietamäki 03:55:12
69 Niina Saaranen 03:55:19
70 Birgi Putkonen Rauhalahti Road Runners 03:55:25
71 Marjo Lehtonen Kotikunta 03:55:48
72 Sanna Tiilikainen 03:55:54
73 Anni Molari 03:55:57
74 Pia Nykänen 03:55:59
75 Chloe Mazille 03:56:08
76 Kaisa Sorsa 03:56:20
77 E O 03:56:32
78 Ella Linton 03:56:35
79 Satu Pippola TUUL 03:56:36
80 Anni Kuoppamäki 03:56:41
81 Kirsi Juusela Pori 03:56:41
82 Maija Henttonen Puusepänliike Henttonen Ky 03:56:42
83 Kiira Laakkonen 03:56:48
84 Reetta Salonen 03:57:08
85 Kati Mäntylä 03:57:14
86 Anne Kiiski Telia Runners 03:57:16
87 Camilla Niemi 03:57:18
88 Petra Tuomiranta Helsingin Juoksijat 03:57:27
89 Maarit Lehtola 03:57:30
90 Ulla Huopaniemi 03:57:35
91 Ali Leivo 03:57:35
92 Pauliina Louhiala-Hänninen 03:57:35
93 Raakel Haukka-Lehikoinen 03:58:07
94 Jenni Merisalo 03:58:51
95 Niina Papinsaari Kangasala SK 03:58:51
96 Julia Pulkkinen 03:59:29
97 Linda Norström 03:59:46
98 Päivi Petäjäniemi 04:00:05
99 Liisa Penttinen Vihti Triathlon 04:00:25
100 Annie Weiss 04:00:26

Täydellinen tulosluettelo alkaen Helsinki City Marathon


Viime vuosien tulokset:

Tulokset Helsinki City Marathon 2021

Tulokset Miehet: Top 100

RankNameNationTime
1 Mbacha Eric Mangeh CMR 02:21:35
2 Ernest Kibet Tarus KEN 02:26:06
3 Aki Nummela FIN 02:29:08
4 Ibrahim Mukunga Wachira KEN 02:34:05
5 Jarno Piik FIN 02:38:42
6 Luukas Valtonen FIN 02:39:41
7 Manu Kauppila FIN 02:40:40
8 Ravinder Kohtaniemi FIN 02:41:27
9 Jussi Honkasalo FIN 02:45:31
10 Marko Palohuhta FIN 02:47:04
11 Janne Inkinen FIN 02:47:46
12 Toni Janka FIN 02:49:20
13 Maurik De Groot NED 02:49:59
14 Ivans Petrovs RUS 02:52:02
15 Lauri Junnila FIN 02:54:16
16 Robert Bergkulla FIN 02:54:57
17 Heikki Uusitalo FIN 02:57:49
18 Asla Suutari-Jääskö FIN 02:58:03
19 Christian Krämer GER 02:58:18
20 Marko Luoma FIN 02:58:32
21 Are Haavisto FIN 02:58:49
22 Ilkka Juutilainen FIN 02:59:23
23 Antti Kaasalainen FIN 02:59:24
24 Hirokazu Miyashita JPN 03:00:09
25 Kari Aulasmaa FIN 03:00:36
26 Evert Mook NED 03:01:05
27 Eduard Kimask EST 03:01:25
28 Kristo Halme FIN 03:02:19
29 Sascha Böder GER 03:02:53
30 Tomi Lahti FIN 03:03:56
31 Antti Ojala FIN 03:06:00
32 Simon Haglund FIN 03:06:15
33 Lauri Kankaanrinne FIN 03:07:25
34 Martin Haaf GER 03:07:26
35 Ilkka Hurmansalo FIN 03:07:56
36 Dariusz Bemben POL 03:08:15
37 Margo Mäits EST 03:08:26
38 Fredrik Lindholm SWE 03:08:46
39 Eddy Hilbert NED 03:08:56
40 Markus Lintunen FIN 03:09:27
41 Jukka Hakuni FIN 03:11:02
42 Otto Saaranto FIN 03:11:31
43 Andree Von Holten GER 03:11:46
44 Jukka Kohtaniemi FIN 03:12:17
45 Jorge Caiado POR 03:12:50
46 Luis Lopez-Quiñones Ruiz GER 03:12:57
47 Jyrki Sironen FIN 03:13:02
48 Jan Lehtinen FIN 03:13:06
49 Joachim Wunsch GER 03:13:10
50 Jussi Suoyrjö FIN 03:13:18
51 Timo Lehmus FIN 03:13:33
52 Markus Liikanen FIN 03:13:39
53 Ralf Bade GER 03:13:51
54 Timo Tuominen FIN 03:14:06
55 Ari-Pekka Halinen FIN 03:14:12
56 Alexander Reiman SWE 03:14:55
57 Jani Hänninen FIN 03:15:02
58 Marco Slotboom NED 03:15:18
59 Valera Hudoborodov FIN 03:15:25
60 Antti Kuusela FIN 03:15:27
61 Joost Tibosch NED 03:15:32
62 Niklas Tallqvist FIN 03:15:45
63 Mark Openshaw GBR 03:16:01
64 Alexey Karpechko FIN 03:16:23
65 Florent Lecoultre SUI 03:16:24
66 Joonas Enqvist FIN 03:17:02
67 Pekka Kanerva FIN 03:17:05
68 Tyler Walton FIN 03:17:10
69 Antti Ahvenainen FIN 03:17:14
70 Jouni Pasanen FIN 03:17:46
71 Toni Santalahti FIN 03:17:58
72 Risto Valkonen FIN 03:18:09
73 Anttu Harlin FIN 03:18:31
74 Harri Holma FIN 03:18:38
75 Markus Anttila FIN 03:18:44
76 Juha Ahdevainio FIN 03:19:46
77 Tero Laitinen FIN 03:19:54
78 Mitsuji Konoshita CYP 03:20:13
79 Juhani Koivisto FIN 03:20:24
80 Aarno Lehtola FIN 03:20:26
81 Vitor Dias POR 03:20:45
82 Mikko Välimäki FIN 03:21:11
83 Rami Ahonen FIN 03:21:12
84 Seppo Laitinen FIN 03:22:27
85 Tuukka Raij FIN 03:22:52
86 Mika Kiekara FIN 03:22:55
87 Peter Farkas HUN 03:23:03
88 Tatu Eeronheimo FIN 03:23:28
89 Miika Hannula FIN 03:23:29
90 Kimmo Virtanen FIN 03:23:33
91 Robert Granfelt FIN 03:23:35
92 André Robalo POR 03:23:49
93 Jari Parviainen FIN 03:24:12
94 Jukka Hietikko FIN 03:24:21
95 Richard Salter GBR 03:25:32
96 Jukka Hiipakka FIN 03:25:46
97 Ville Pelttari FIN 03:25:50
98 Matti Laitinen FIN 03:25:51
99 Tommi Peltomäki FIN 03:25:57
100 Matias Simola FIN 03:26:02

Tulokset Naiset: Top 100

RankNameNationTime
1 Aleksandra Borodinova RUS 02:43:19
2 Erika Lehtola FIN 02:51:02
3 Natalia Nylund FIN 03:02:34
4 Liisa Kull EST 03:04:41
5 Niina Halonen FIN 03:17:59
6 Anne Helsiaho FIN 03:18:49
7 Andrea Bade GER 03:18:57
8 Emma Storvall FIN 03:19:11
9 Kaisa Höijer FIN 03:19:49
10 Henni Timisjärvi FIN 03:20:14
11 Johanna Kämpe SWE 03:22:53
12 Riikka Hänninen FIN 03:27:21
13 Mari Kanerva FIN 03:28:00
14 Elizabeth Swedberg USA 03:29:12
15 Rita Anniina Sainio FIN 03:29:25
16 Tilda Hovi FIN 03:30:18
17 Jenni Honkanen FIN 03:30:42
18 Melissa Kuusakoski FIN 03:33:53
19 Sanna Norokorpi FIN 03:34:10
20 Sirpa Hukari FIN 03:34:19
21 Eeva-Liisa Hotakainen FIN 03:34:26
22 Laura Kupari FIN 03:36:53
23 Johanna Rantanen FIN 03:37:10
24 Naiara Xavier BRA 03:37:24
25 Lina Karlsson FIN 03:39:01
26 Alma Lamminmäki FIN 03:39:13
27 Paula Erkintalo FIN 03:39:14
28 Tuula Sivander-Heinonen FIN 03:40:34
29 Kaisa Rönkkö FIN 03:41:05
30 Annukka Glasin FIN 03:41:54
31 Aila Arell FIN 03:41:58
32 Anu Ossberg FIN 03:42:26
33 Heli Ikonen FIN 03:42:44
34 Carla Morgado POR 03:45:07
35 Marjut Hirvonen FIN 03:45:29
36 Kia Lehti FIN 03:45:34
37 Mirja Brüning GER 03:45:42
38 Susanna Rantala FIN 03:45:54
39 Heta Korpivaara FIN 03:46:27
40 Piia Kokko FIN 03:47:33
41 Riikka Matala FIN 03:48:32
42 Lien Raeman BEL 03:49:43
43 Annika Lehtonen FIN 03:49:50
44 Saara Suomäki FIN 03:51:18
45 E P FIN 03:51:22
46 Pauliina Kietäväinen FIN 03:51:50
47 Linda Lundback SWE 03:51:50
48 Miisa Rantala FIN 03:52:45
49 Milka Tornberg-Nyman FIN 03:52:54
50 Emmaleena Wenning FIN 03:52:57
51 Elina Tuomaala FIN 03:53:04
52 Jaanika Ots EST 03:53:28
53 Eila Leppänen FIN 03:53:39
54 Laura Mattila FIN 03:53:50
55 Juulia Jämsä FIN 03:53:51
56 Anne Hautala FIN 03:53:52
57 Cecilia Serovuo FIN 03:54:19
58 Anne Laine FIN 03:55:03
59 Laura Jäppinen FIN 03:55:03
60 Elina Mäkinen FIN 03:55:40
61 Hertta Lempessalmi FIN 03:55:44
62 Kati Mäntylä FIN 03:55:50
63 Roosa Kellokumpu FIN 03:55:51
64 Johanna Allsopp FIN 03:56:00
65 Reetta Kivisaari FIN 03:56:17
66 Nina Kaseva FIN 03:56:27
67 Iina Korkiakoski FIN 03:56:33
68 Katarina Lahtinen FIN 03:56:37
69 Kia Kajan FIN 03:56:43
70 Eeva-Sofia Lassinharju FIN 03:56:54
71 Henna Sammalkorpi FIN 03:57:26
72 Vuokko Heimonen FIN 03:57:29
73 Titta Vasara FIN 03:57:37
74 Marjo Lehtonen FIN 03:57:40
75 Iiris Pönkä FIN 03:57:44
76 Linnea Nordling FIN 03:57:49
77 Petra Aalto FIN 03:57:50
78 Raakel Haukka-Lehikoinen FIN 03:58:02
79 Michaela Gräsbeck FIN 03:58:07
80 Carita Kemppainen FIN 03:58:14
81 Tiina Silvera FIN 03:58:26
82 Ulla Huopaniemi FIN 03:58:41
83 Heli Lehtinen FIN 03:58:41
84 Ali Leivo FIN 03:58:42
85 Pauliina Louhiala-Hänninen FIN 03:58:42
86 Marjo Paqvalin FIN 03:58:48
87 Elina Ollila FIN 03:59:29
88 Taru Åfelt FIN 04:00:49
89 Satu Ståhlstedt FIN 04:01:38
90 Johanna Tähti FIN 04:01:40
91 Seela Pykäläinen FIN 04:01:55
92 Anne Kavanagh IRL 04:02:50
93 Iiris Lempessalmi FIN 04:02:57
94 Jenna Honkanen FIN 04:02:59
95 Jenni Ijäs FIN 04:03:02
96 Ulrika Myrevik-Svenlin FIN 04:03:32
97 Kirsi Laitakari FIN 04:04:20
98 Marika Kapiainen FIN 04:04:48
99 Hanna Rossinen FIN 04:04:49
100 Ninni Vänttinen FIN 04:04:54

Kaikki tulokset ja kuvat alkaen Helsinki City Marathon

Blogheim.at Logo