Vienna Night Run

LIVE-resultat och officiella rankningar från 21 km GöteborgsVarvet 2024.

Resultatlistorna från GöteborgsVarvet på 18.05.2024. På den här sidan hittar du även rankningar från tidigare år (2021, 2022, 2023).

Resultat GöteborgsVarvet 2024

Resultat Män 2024:

PosNameClubTime
1 Koech Moses KEN 01:02:56
2 Koonyo Edward KEN 01:03:15
3 Muema Jackson kavesa KEN 01:03:55
4 Kiptarus Dominic chemut KEN 01:04:12
5 Kidanu Tsegay ETH 01:06:02
6 Russom Samuel Hässelby SK 01:06:03
7 Rosdahl Linus Hässelby SK 01:06:17
8 Niyonzima Oscar BDI 01:06:45
9 Ibrahem Äbdelhafiz Sävedalens AIK 01:06:56
10 Laas Kristofer Keep Up RC 01:07:20
11 Hagström Oskar OK Linne 01:08:31
12 Ählberg Olle Hälle IF 01:08:43
13 Vojta Andreas AUT 01:09:02
14 Davidsson Andreas Högby IF 01:09:16
15 Fridolfsson Jonatan Sävedalens AIK 01:09:27
16 Fissehatsion Senay amlesom - 01:09:30
17 Kleist Anders IK Akele 01:11:14
18 Nilsson Jonas Örebro AIK 01:11:20
19 Wassberg Niklas IF Göta Karlstad 01:11:26
20 Bogren Daniel OK Ravinen 01:11:27
21 Karlsson Simon Tisdagsklubben ... 01:11:42
22 Lindell Hugo IK Akele 01:11:53
23 Bergman Anders Hälle IF 01:11:59
24 Johansson Klas Vegan Runners IK 01:12:04
25 Lillieström Älbin IK Akele 01:12:08
26 Stralin Äxel - 01:12:11
27 Johansson Marcus Lager157skiteam 01:12:17
28 Warvik Magnus Sportsklubben Vi... 01:12:20
29 Ossiansson Filip JM AB - Region V. 01:12:36
30 Mohideen Ärez Hälle IF 01:12:44
31 Vall Markus Fredrikshofs FIF 01:12:49
32 Lomeland Sondre SK Vidar 01:12:50
33 Wiberg Niklas Hälle if 01:12:51
34 Braun Noel Växjö OK 01:13:01
35 Henningsson Niklas Sundbybergs IK 01:13:04
36 Eklöf Johannes IF Hallby SOK 01:13:13
37 BlandkJenn Dag Hälle IF 01:13:28
38 Rogstad Jostein Sportsklubben Vi. 01:13:46
39 Parheden Daniel Hälle IF 01:13:48
40 BJörnson Elias LK Spring Ämal 01:13:49
41 Älveteg Adam - 01:13:51
42 Risberg Pontus Hälle IF 01:13:53
43 Wernström Linus Växjö OK 01:14:00
44 Groundstroem Filip Keep Up RC 01:14:07
45 Selskog HJalmar IKHP Huskvarna 01:14:11
46 Bengtsson Markus Hälle IF 01:14:14
47 Runnby Viktor Göteborg-Majorn... 01:14:16
48 Norman Niklas Katrineholms SK 01:14:21
49 Gustafsson Rasmus Team Minos Spor. 01:14:23
50 Skepp Ärvid Sävedalens AIK 01:14:48
51 Henrysson Adam Stensjön if 01:14:49
52 ßerntsen Thomas - 01:14:53
53 Kilander Sven SK Vidar 01:14:54
54 Nordek Anton Interlaken Eagles 01:14:54
55 Claesson Gabriel IKHP Huskvarna 01:14:57
56 Gillman Adam Hässelby SK 01:15:10
57 Scarr Francis - 01:15:12
58 Olsson Robert Finnskogarnas sk 01:15:16
59 Skoglund Fredrik Örgryte IS 01:15:44
60 Berzell Love OK Ravinen 01:15:45
61 Magnusson Joel Södra Älvsborgs ... 01:15:50
62 Perrin Arnaud Göteborg-Majorn... 01:15:51
63 Dahlberg Olle Hälle IF 01:15:55
64 Jönsson Oskar Örgryte IS 01:16:05
65 Lundström John Tisdagsklubben ... 01:16:14
66 Oraug Pal Sarpsborg IL 01:16:15
67 Olson Molle Örgryte IS Friidr... 01:16:16
68 Junhamn Jesper Gemenskap 01:16:19
69 Mac aodha Donnchadh North East Runn... 01:16:21
70 Markussen Jeppe AGF atletik 01:16:26
71 Höye Andreas Hälle IF 01:16:28
72 Andersson Olle Ulricehamns IF 01:16:33
73 Giberg Johan Enhörna IF 01:16:33
74 Jägerström Per-adam Hälle IF 01:16:36
75 Höstlund Oskar SCC Berlin 01:16:37
76 Ähren Oskar Motala AIF 01:16:41
77 Kumlin John IK Ymer 01:16:44
78 Holmqvist Ebbe Sjövalla FK 01:16:46
79 Brander Anton - 01:16:48
80 Trepte Marcel EGZ Triathlon Gö... 01:16:49
81 Westergren Daniel IF Mantra Sport 01:16:52
82 Hultin Ludwig IK Akele 01:16:57
83 Otterdahl Philip Himlekök 01:17:03
84 Lund Oskar Fredrikshof FIF 01:17:04
85 Larsson David mustaschklubben 01:17:07
86 Briseid Jan Sankthanshauge... 01:17:07
87 Bergstedt Andreas Räddningstjänsten 01:17:10
88 Frääs Simon Kebab run club 01:17:11
89 Glas Tore Ik Akele 01:17:15
90 Fagerström Peter Lidköpings VSK 01:17:16
91 Nordström Johan Högby IF 01:17:18
92 BJernhagen Hannes Pitea IF 01:17:19
93 Johansson Marcus ÖIS friidrott 01:17:21
94 Ivarsson Johan OK Kullingshof 01:17:23
95 Überbacher Fredrik Hälle IF 01:17:24
96 Schuster Simon IFK Lidingö SOK 01:17:28
97 Karlsson Isac Tranemo IF Skid. 01:17:28
98 Novak Max Offerdals SK 01:17:31
99 Eriksson kvist Linus - 01:17:34
100 Skantz Christoffer IF Göta Karlstad 01:17:34

Resultat Kvinnor 2024:

PosNameClubTime
1 Ruguru Janet KEN 01:11:35
2 Chembai Susan KEN 01:11:50
3 Haftu Nigsti ETH 01:12:10
4 Kwambai Antonina KEN 01:13:20
5 Almtshay Alamirew ETH 01:16:49
6 Larsson Johanna Örgryte IS 01:16:51
7 Nehrfors Maria SEB 01:17:04
8 Modig Lovisa Torsby löparklubb 01:17:19
9 Van sitteren Liduina Örebro AIK 01:20:47
10 Spjuth Karin IKHP Huskvarna 01:21:37
11 Gistedt Linda Uddevalla Sk 01:22:20
12 Nelson rask Sofie IF Göta Karlstad 01:23:08
13 Lejnegard Beatrice Oskarshamn RC 01:23:15
14 Edsberger Sarah Örgryte IS 01:23:43
15 Saksi Elmina SWE 01:24:06
16 Martensson Jenny Vegan Runners IK 01:24:11
17 Pelin Nicole Warberg Running... 01:24:20
18 Johansson Annelie Halle IF 01:24:51
19 Svensson My - 01:26:05
20 Wreeby Lisa SAIK 01:26:13
21 Quantz Haley ASICS FrontRunn... 01:27:00
22 Carlander Caroline Heleneholms IF 01:27:06
23 Gustavsson Josefine Mölndals AIK 01:27:13
24 Lilliehöök Desiree Örgryte IS Friidr... 01:27:26
25 Eriksson Elsa - 01:27:28
26 Gustafsson Johanna Billingen X-trail S... 01:27:30
27 Torkelsson Elizabeth IKHP Huskvarna 01:27:36
28 Hallgren Helena Simlangsdalens IF 01:27:45
29 Molin Emeli - 01:28:21
30 Jernberg Jenny Örgryte Friidrott 01:28:22
31 Liljegren Sara - 01:28:42
32 Lindvall Hanna Majornas IK 01:28:49
33 Ehlers Ina Nouryon 01:29:05
34 Mannonen Roosa - 01:29:10
35 Walker Hannah - 01:29:19
36 Edberg Camilla - 01:29:22
37 Stokland Emma Hälle IF 01:29:31
38 Dädeby Sara Mölndals AIK 01:29:39
39 Olin Therese - 01:29:53
40 Franklin Anna Majornas IK 01:30:14
41 Ingerhed Marie 3city triathlon 01:30:45
42 Andersson Filippa Högby IF 01:30:46
43 Bengtsson Jessica Majornas IK 01:30:49
44 Uggla Louise - 01:30:54
45 Haglund Charlotte - 01:31:00
46 J haag Anna - 01:31:07
47 Arvered Charlotte STC 01:31:07
48 Persson Stina Mölndals aik 01:31:14
49 Platil Natalie - 01:31:14
50 Wennberg Amanda - 01:31:15
51 Hedenus Annelie Heleneholms IF 01:31:17
52 Horkeby Karin Hälle IF 01:31:21
53 Pettersson Marie OK Djerf 01:31:23
54 Imhagen Hanna Örebro AIK 01:31:26
55 Södergren Sandra FIF Gnistan 01:31:29
56 Björklund Mirjam Keiko 01:31:39
57 Lauren Mikaela - 01:31:40
58 Schmid Lovisa - 01:31:49
59 Linderfalk Alicia Norconsult Göteb... 01:31:58
60 Kristensen Tora Löplabbet Norge 01:31:59
61 Tysklind Lovisa ASICS Frontrunner 01:32:09
62 Scharffetter Signe Enhörna IF 01:32:21
63 Larsson Antonia - 01:32:31
64 Brogren Frida Sävedalens aik 01:32:33
65 Andersson Kajsa - 01:32:40
66 Lindström Hanna Ljungsarps if 01:32:47
67 Engkvist Lisa We Run West 01:32:51
68 Petersson Amanda Is Göta 01:32:51
69 Lind Olivia - 01:32:54
70 Äström Katarina Hälle IF 01:32:57
71 Holmberg Malin Göteborg-Majorn... 01:33:03
72 Granlund Isabelle - 01:33:10
73 Norgren Sofia ASICS FrontRunn... 01:33:14
74 Ottosson Jannike Team Blekinge 01:33:17
75 Sinko Johanna - 01:33:19
76 Lanetoft Amanda - 01:33:28
77 Davidsson Louise Warberg running ... 01:33:29
78 Eriksson Ulrika - 01:33:37
79 Björkman Wilma - 01:33:41
80 Börjesson Malin Vsk lidköping 01:33:42
81 Ramne Malin - 01:33:42
82 Lidebjer Caroline Polismyndighete... 01:33:45
83 Hultin Elin Nittorps IK 01:33:50
84 Nordström Wilma Mörtnäs 01:33:56
85 Qvint Kristina - 01:33:56
86 Lundin Äsa urban Tribes 01:33:57
87 Larsson Amelie - 01:34:04
88 Jakobsson Caroline Strängnäs löpark. 01:34:08
89 Talja Maria Majornas ik 01:34:09
90 Lagerström Karin Oskarshamn RC 01:34:28
91 Strandell Kajsa Mantra Sport 01:34:31
92 Olofsson Sofia - 01:34:33
93 Jakobsson Sara Trangsvikens IF 01:34:35
94 Hylander Ida Tisdagsklubben ... 01:34:35
95 Nord Madelene DPONLY Ski Club 01:34:37
96 Johansson Emma - 01:34:37
97 Rickardsson Marielle Hässleby SOK 01:34:39
98 Lahti Amanda Läkare Amanda L... 01:34:39
99 Ekblom Karolina Varjesteg 01:34:41
100 Lindblom Jennifer Gefle Performanc... 01:34:42

Fullständig resultatlista från GöteborgsVarvet


Resultat från tidigare år:

Resultat GöteborgsVarvet 2023

Resultat Män 2023

PosNameNat.Time
1 Kipngetich Edmond KEN 01:01:46
2 Kiprop Bravin KEN 01:02:26
3 Kibet Alex KEN 01:03:24
4 Kangogo Cornelius KEN 01:03:40
5 Cheserek Micah KEN 01:03:49
6 Russom Samuel ERI 01:04:04
7 Nilsson David SWE 01:06:32
8 Casteel Archie SWE 01:06:38
9 Nilsson Martin SWE 01:07:58
10 Laas Kristofer SWE 01:08:02
11 Börjesson Hampus SWE 01:10:03
12 Hultegard Linus SWE 01:10:17
13 Bäckström Richard SWE 01:11:06
14 Fiessinger Nicolas FRA 01:11:31
15 Simann Olof SWE 01:11:33
16 Lillieström Albin SWE 01:11:41
17 Westberg Jonatan SWE 01:11:53
18 Norman Niklas SWE 01:12:00
19 Äberg Marcus SWE 01:12:02
20 Lindell Hugo SWE 01:12:04
21 Dumbrell Maxwell GBR 01:12:16
22 Karlsson Simon SWE 01:12:24
23 Selskog Hjalmar SWE 01:12:28
24 Lindskogen Oscar SWE 01:12:31
25 Eklöf Johannes SWE 01:12:33
26 Parheden Daniel SWE 01:12:52
27 mohideen arez SWE 01:12:57
28 Lindegardh Patrik SWE 01:12:58
29 Sandberg Hjalmar SWE 01:13:03
30 von Soosten Yannick GER 01:13:06
31 Flod Jonathan SWE 01:13:09
32 Magnusson Simon SWE 01:13:14
33 Sultan Emil SWE 01:13:34
34 Lagerlöf Erik SWE 01:13:43
35 Adolfsson Martin SWE 01:13:48
36 Dahlberg Olle SWE 01:13:48
37 Dahlgren Victor SWE 01:13:52
38 Henningsson Niklas SWE 01:13:59
39 Nilsson Jonas SWE 01:14:01
40 Überbacher Fredrik SWE 01:14:04
41 Leonardsson Gustaf SWE 01:14:04
42 Björnson Elias SWE 01:14:27
43 Risberg Pontus SWE 01:14:33
44 Gunnarsson Niklas SWE 01:14:35
45 Axelsson Jimmy SWE 01:14:37
46 Bojovic Velimir SRB 01:14:40
47 Thorold Jens SWE 01:14:43
48 Haugen Brage NOR 01:14:49
49 Björkman William SWE 01:14:49
50 Svendsen Victor Borge NOR 01:14:51
51 Alveteg Adam SWE 01:14:52
52 Claesson Gabriel SWE 01:14:53
53 Bengtsson Markus SWE 01:14:55
54 Magnusson Andreas SWE 01:14:59
55 Sigurd Fredrik SWE 01:15:00
56 Olson Molle SWE 01:15:01
57 Petersson Tony SWE 01:15:04
58 Vall Markus SWE 01:15:04
59 Wiberg Niklas SWE 01:15:13
60 Ivarsson Johan SWE 01:15:18
61 Lundström John SWE 01:15:21
62 Stridh Dag SWE 01:15:26
63 Bogren Johannes SWE 01:15:30
64 Höye Andreas SWE 01:15:38
65 Lindblom Simon SWE 01:15:38
66 Larsson Albin SWE 01:15:38
67 Myrberg Gustav SWE 01:15:51
68 Losoa Ronny NOR 01:15:51
69 Gustafsson Rasmus SWE 01:15:55
70 Nordmark Mikael SWE 01:16:04
71 Pehrsson Björn SWE 01:16:11
72 Tunali Mikael SWE 01:16:12
73 Lundgren Björnqvist Christoffer SWE 01:16:15
74 Roos Emil SWE 01:16:17
75 Seppas Fredrik SWE 01:16:22
76 Etaix Paul FRA 01:16:27
77 Westerlund Mattias SWE 01:16:34
78 Jönsson Oskar SWE 01:16:35
79 Zelleroth Jonas SWE 01:16:36
80 Bylund Tommy SWE 01:16:45
81 Jönsson Markus SWE 01:16:54
82 Andersson Rasmus SWE 01:16:58
83 Tillenius Melker SWE 01:17:00
84 Matic Zlatko SWE 01:17:01
85 Johansson Marcus SWE 01:17:05
86 Magnusson Broder Wictor SWE 01:17:08
87 Björkman Axel SWE 01:17:09
88 Johansson Erik SWE 01:17:14
89 Westergren Daniel SWE 01:17:32
90 Magnusson Joel SWE 01:17:36
91 Marshall Andreas SWE 01:17:50
92 Fransson David SWE 01:17:54
93 Nordqvist David SWE 01:17:56
94 Vogel Simon SWE 01:18:00
95 Österlund Vilgot SWE 01:18:01
96 Samuelsson Andreas SWE 01:18:05
97 Jacobson Backman Victor SWE 01:18:10
98 Ähman Näslund Magnus SWE 01:18:10
99 Skoglund Fredrik SWE 01:18:13
100 Martensson August SWE 01:18:14

Resultat Kvinnor 2023

PosNameNat.Time
1 Chembai Susan KEN 01:10:40
2 Shilima Aberash ETH 01:11:00
3 Jeptoo Nelly KEN 01:11:10
4 Chepkemoi Mutai Beatrice KEN 01:11:37
5 Chemweno Cynthia KEN 01:12:04
6 Önnelind Madeleine SWE 01:13:59
7 Haroye Alemitu ETH 01:16:14
8 Lindholm Hanna SWE 01:16:17
9 Mulhare Mary IRL 01:16:57
10 Larsson Johanna SWE 01:17:19
11 Freeman Hattie GBR 01:17:56
12 Nelson Rask Sofie SWE 01:19:26
13 Jedrzejewska Aleksandra POL 01:19:46
14 Hagman Nina SWE 01:20:12
15 Bjurman Anna SWE 01:21:55
16 Nilsson Towa SWE 01:22:01
17 Börjesson Eriksson Johanna SW... 01:23:02
18 Martensson Jenny SWE 01:23:04
19 Svensson My SWE 01:23:13
20 Edsberger Sarah SWE 01:23:14
21 Johansson Annelie SWE 01:23:27
22 Larsson Madeleine SWE 01:23:32
23 Hedbys Jonna SWE 01:23:47
24 Hultegard Evelina SWE 01:23:51
25 Lilliehöök Desiree SWE 01:23:56
26 Saksi Elmina SWE 01:24:10
27 Liljegren Sara SWE 01:24:21
28 Högberg Ella SWE 01:24:41
29 Löf Hilda SWE 01:25:34
30 Edgren Aina SWE 01:26:24
31 Lindgren Anna SWE 01:27:06
32 Carlander Caroline SWE 01:27:06
33 Södergren Sandra SWE 01:27:10
34 Gistedt Linda SWE 01:27:14
35 Ehlers Ina SWE 01:27:18
36 Pelin Nicole SWE 01:27:23
37 Allert Anna SWE 01:28:09
38 Smalström Linnea SWE 01:28:13
39 Thorold Hanna SWE 01:28:24
40 Johansson Carolina SWE 01:28:34
41 Lanetoft Amanda SWE 01:28:39
42 Strand Malin SWE 01:28:49
43 Spnstevold Marte NOR 01:28:53
44 Croner Emma SWE 01:28:57
45 Wennberg Amanda SWE 01:29:15
46 Jernberg Jenny SWE 01:29:19
47 Olander Frida SWE 01:29:35
48 Jakobsson Caroline SWE 01:29:37
49 Somerset Emily Greve DEN 01:29:40
50 Lundin Äsa SWE 01:29:42
51 svahnström malin SWE 01:29:44
52 Vinblad Elin SWE 01:29:44
53 Söderberg Emeli SWE 01:29:49
54 Strömbäck Mimmi SWE 01:29:50
55 Lilja Annika SWE 01:29:53
56 Tysklind Lovisa SWE 01:30:05
57 Davidsson Louise SWE 01:30:12
58 Seppas Hanna SWE 01:30:17
59 Linderfalk Alicia SWE 01:30:21
60 Elfasdottir Helga Guöny ISL 01:30:32
61 Gustafson Fanny SWE 01:30:43
62 Ogden Mathilda SWE 01:30:58
63 Svanberg Frida SWE 01:31:05
64 Ottosson Jannike SWE 01:31:06
65 Haglund Annette SWE 01:31:23
66 Wikensjö Caroline SWE 01:31:24
67 Lejnegard Beatrice SWE 01:31:34
68 Kristiansen Alice SWE 01:31:36
69 Hylander Ida SWE 01:31:40
70 Johansson Emma SWE 01:31:40
71 Saarela Helena SWE 01:31:42
72 Petersson Amanda SWE 01:31:42
73 Säverström Klara SWE 01:31:43
74 Birath Ida SWE 01:32:02
75 Norstedt Isabell SWE 01:32:05
76 Höglund Ebba SWE 01:32:11
77 Flensen Therese SWE 01:32:18
78 Pettersson Elin SWE 01:32:22
79 Lindblom Majken SWE 01:32:24
80 Jakobsson Sara SWE 01:32:25
81 Edberg Camilla SWE 01:32:27
82 Dahl Alicia SWE 01:32:37
83 Lagerström Karin SWE 01:32:39
84 Lindevall Sofie SWE 01:32:39
85 Persson Stina SWE 01:32:44
86 Hedenus Annelie SWE 01:32:45
87 Gunnarsson Catrine SWE 01:32:46
88 Gustafsson Julia SWE 01:32:52
89 Zacharias Lisa GER 01:32:57
90 Ullberg Emma SWE 01:33:15
91 Horkeby Karin SWE 01:33:16
92 Andersson Johanna SWE 01:33:22
93 Scharffetter Signe SWE 01:33:23
94 Vitos Noemi SWE 01:33:28
95 Ahlstrand Hanna SWE 01:33:46
96 Hovland Nina NOR 01:33:48
97 Elfström Kristine SWE 01:33:51
98 Äström Katarina SWE 01:33:51
99 Klevmar Petra SWE 01:33:59
100 Westman Anna SWE 01:34:02

Resultat GöteborgsVarvet 2022

Resultat Män

PosNameClubTime
1 Assefa Tigist ETH 01:08:20
2 Mesfin Tiruye ETH 01:08:25
3 Ahmet Aminet ETH 01:08:26
4 Chepngetich Ludwina KEN 01:08:34
5 Alemayehu Gete ETH 01:09:24
6 Teshome Ayinadis ETH 01:10:04
7 Kisa Janet KEN 01:10:39
8 Jesang Nancy KEN 01:10:59
9 Chepkemboi Ndiwa Stacey KEN 01:11:16
10 Lindholm Hanna Högby IF 01:13:19
11 Eyapan Pauline KEN 01:15:11
12 Mboga Medugu Sylvia KEN 01:15:42
13 Ayele Zewdnesh ETH 01:15:43
14 van Sitteren Liduina Örebro AIK 01:17:20
15 Hellsten Liselotte Sparvägens FK 01:18:00
16 Jonsson Malin Sävedalens AIK 01:18:26
17 Severinsson Äsa Halmstad OK 01:18:58
18 Enmark Moa Hälle IF 01:19:36
19 spjuth karin IKHP 01:19:47
20 Bjurman Anna IS Göta Friidrott 01:19:52
21 Johansson Annelie Hälle IF 01:20:00
22 Sofia Ebba Team STC 01:20:16
23 Hagman Nina Team Minos SC 01:20:29
24 Saksi Elmina Tjalvefriidrott 01:21:04
25 Kaiser Sophia LG Region Karlsr... 01:21:31
26 Liljegren Sara CGI 01:21:58
27 Hedbäck Emma FK Studenterna 01:22:18
28 Beramand Evelina Sector Alarm 01:23:22
29 Molin Emeli - 01:23:31
30 Andersson Annika Keep Up RC 01:23:47
31 Francke Maria - 01:24:20
32 Pelin Nicole Warberg Running... 01:24:25
33 Axelsson Rebecca Keep Up 01:24:31
34 Strand Malin Sävedalens AIK 01:24:36
35 Svensson My Team STC 01:24:49
36 Ehlers Ina - 01:25:00
37 Thorold Hanna Lidköpings VSK 01:25:01
38 Berggren Camilla FK Herkules 01:25:08
39 Lehonkova Nataliya - 01:25:10
40 Jakobsson Caroline Strängnäs Löpar... 01:25:18
41 Löf Hilda Apladalens LK 01:25:22
42 Klevmar Petra Umara SC 01:25:23
43 Seppas Hanna Runacademy IF 01:25:38
44 Smalström Linnea Hälle IF 01:26:11
45 Taavo Beatrice Umara Sports Club 01:26:12
46 Jensen Tilde Stigmännen Karl. 01:26:12
47 Gedin Julia Liv Itrim 01:26:15
48 Ägran Johanna OK Storsjön 01:26:26
49 Söderberg Emeli IFK Skövde friidr... 01:26:38
50 Karlsson Linda Sprang/Merrell 01:26:41
51 Nordqvist Anneli AstraZeneca IF M... 01:26:44
52 Gunnarsson Catrine Falkenbergs RR 01:26:48
53 Hsieh Pei-Pei AstraZeneca IF M. 01:26:50
54 Lanetoft Amanda - 01:27:08
55 Bergling Therese Mölndals AIK 01:27:24
56 Lagerström Karin Oskarshamn RC 01:27:50
57 Wikensjö Caroline - 01:27:50
58 Svedin Tuva Örebro AIK 01:27:52
59 Larsson Antonia - 01:28:10
60 SRUT SANDRA - 01:28:13
61 Croner Emma If Mantra Sport 01:28:28
62 Carlander Caroline Heleneholms IF 01:28:29
63 Johansson Carolina Polismyndigheten 01:28:33
64 Gross Rebecka Strömstad LK 01:28:33
65 Petersson Amanda IS Göta Helsingb... 01:29:01
66 Elfström Kristine LYSEKIL SLF 01:29:02
67 Lindgren Fjellner Ronja KFUM Örebro 01:29:03
68 Lauren Mikaela - 01:29:07
69 Lahti Amanda Wictorious Health 01:29:10
70 Winblad Annica Växjö Löparklubb 01:29:23
71 Gustafsson Julia - 01:29:25
72 Södergren Sandra FIF Gnistan 01:29:40
73 Säverström Klara Nerver stop runn... 01:29:57
74 Johnsen Kari Lien GOMC Running 01:29:58
75 Braf Emelie Hässleby SOK 01:30:24
76 Gerhardsson Hanna Stay in flow coac... 01:30:27
77 Bengtsson Jessica Intersport 01:30:28
78 Karlsson Lina En av tre 01:30:39
79 Allert Anna - 01:30:50
80 Anderson Kirstie Tynedale Harrier ... 01:30:54
81 Svanberg Frida - 01:31:08
82 Harmsen-de Boer Rianne Stena Line Runni... 01:31:10
83 Rungberg Ronja Uddevalla SK 01:31:14
84 Nilsson Frida - 01:31:15
85 Lidebjer Caroline Polismyndigheten 01:31:17
86 Jakobsson Larsson Helena - 01:31:19
87 Apell Tindra Team kroppslabbet 01:31:30
88 Garmenius Frida Team STC 01:31:36
89 Svensson Mimmi - 01:31:37
90 Aakster Yacintha - 01:31:39
91 Saarela Helena Maratonlabbet 01:31:48
92 Jernberg Jenny - 01:31:48
93 Sjöberg Helena - 01:31:48
94 Mijokovic Martina - 01:31:49
95 Laegran Johanne SK Vidar 01:31:50
96 Reuterberg Cajsa - 01:31:53
97 Olin Linda - 01:31:55
98 Schultz Vera Lerum Friidrott 01:31:55
99 Syversen Heidi - 01:31:57
100 Gullberg Susanne Sävedalens AIK 01:31:57

Resultat Kvinnor

PosNameClubTime
1 Kipruto Amos KEN 01:00:50
2 Kimutai Titus KEN 01:00:56
3 Kemei Josphat KEN 01:01:09
4 Teferi Maru ISR 01:01:16
5 Kipkorir Roncer KEN 01:01:29
6 Mwangi James KEN 01:01:31
7 Kiptarus Dominic KEN 01:01:39
8 Kamau Michael KEN 01:02:01
9 Kosgei Lawi KEN 01:02:12
10 Russom Samuel Hässelby SK 01:02:28
11 Yirsaw Alemneh ETH 01:04:05
12 Motschmann Johannes GER 01:04:34
13 Niyonzima Oscar BDI 01:05:39
14 Kiprotich Evans KEN 01:06:22
15 Börjesson John Sparvägen FK 01:06:25
16 Mohamed Mustafa Halle IF 01:07:16
17 Lillieström Hugo Malungs OK Sko... 01:09:55
18 Höye Andreas Halle IF 01:09:59
19 Lindell Hugo IK Akele 01:10:01
20 Linner Erik IFK Umea 01:10:09
21 Wassberg Niklas IF Göta Karlstad 01:10:35
22 Yassin Nuray Halle IF 01:10:36
23 Sultan Emil Fredrikshofs FIF 01:10:48
24 Runefors Gustav Växjö OK 01:10:49
25 Hammaräng Grip Nils Högby IF 01:11:04
26 Losoa Ronny - 01:11:08
27 Helmroth Filip Lerum Friidrott 01:11:11
28 Jennings Patrik - 01:11:13
29 Wykman Oliver Högby IF 01:11:20
30 Dahlberg Olle Solvikingarna 01:11:23
31 Bäckström Richard Hälle if 01:11:29
32 Björkman William - 01:11:37
33 Lagerlöf Erik Terrible Tuesdays... 01:11:46
34 Lukkedal Tom-Erik Hytteplan Sport 01:11:56
35 Widmark Erik IF Mantra Sport 01:12:06
36 Adolfsson Martin Hälle IF 01:12:10
37 Olsson Elov Ockelbo SK 01:12:10
38 lundmark viktor - 01:12:10
39 Junhamn Jesper Aros Kapital 01:12:15
40 Olsson Bad Olle Hallens sk 01:12:18
41 Norman Niklas - 01:12:27
42 Vall Markus Fredrikshof if 01:12:37
43 Zelleroth Jonas Hälle IF 01:12:37
44 Sären Johan Järngrinden IF 01:12:41
45 Hammar Björn Sävedalens AIK 01:12:44
46 Gunnarsson Nicklas Örgryte IS Friidr... 01:12:58
47 Wiberg Niklas Hälle IF 01:12:58
48 Lundegard Andreas TEAM CASTRA 01:13:07
49 Bogren Johannes Hälle IF 01:13:09
50 Hiding Christoffer Fredrikshofs FIF 01:13:11
51 Olsson Robert Finnskogarnas Sk 01:13:22
52 Rezai Nazir Lysekils SLF 01:13:24
53 Bengtsson Markus Hälle lf 01:13:26
54 Onsrud Pal New Balance Spo... 01:13:26
55 Nilsson Jonas Örebro AIK 01:13:28
56 Flod Jonathan Triathlon Väst 01:13:33
57 Überbacher Fredrik Triathlon Väst 01:13:40
58 Johansson Marcus Ulricehamns IF 01:13:45
59 Söderberg Alexander Sparvägens FK 01:13:46
60 Magnusson Simon Ok Stigen 01:13:54
61 Fahlen Jonatan Proletären FF 01:13:57
62 Brander Anton Branders IF 01:14:01
63 Sandberg Hjalmar - 01:14:06
64 Dahlgren Victor Brattas CK 01:14:09
65 Mehlfeld Dennis Lübecker SC 01:14:22
66 Kjellen David IF Göta Karlstad 01:14:24
67 Al-Murisi Salem Ullevi FK 01:14:36
68 Tillenius Melker Sävedalens AIK 01:14:40
69 Petersson Tony CGI 01:14:41
70 Karlsson Tommy Ulrika IK 01:14:44
71 Stridh Dag Bagheera Fjällma... 01:14:45
72 Johansson Marcus - 01:14:48
73 Abdelhamid Ahmed ISGÖTA 01:14:48
74 Per Rosen IK Uven 01:14:49
75 Crona Ragnar Göteborgs Skidkl. 01:14:52
76 Sundblad Lucas Eksjö SOK 01:15:04
77 Saga Vegard Kamp/Vestheim IF 01:15:06
78 Josefinsson Gustav - 01:15:09
79 Äström Petter - 01:15:17
80 Tunali Mikael - 01:15:19
81 Freixa Marcelo Joan - 01:15:22
82 Jansson Emil Tjalve FIF 01:15:22
83 Carlsson Albin IK Akele 01:15:23
84 Pettersson Daniel Göteborgs-Posten 01:15:32
85 Grostad Truls BDO Lillestrom 01:15:35
86 Fall Erik IK Nocout.se 01:15:37
87 Geirsson Arni Valur skokk 01:15:39
88 Wadsten Filip Malungs OK 01:15:39
89 Hertzberg Tim Consid 01:15:43
90 Stahl Kevin Göteborg-Majorn... 01:15:43
91 Örarbäck Jonas - 01:15:45
92 mellander johan Team GLC 01:15:51
93 Vegborn David AXA Sports Club 01:15:52
94 Svensson Andreas Ulricehamns IF 01:15:53
95 Schager Johan FK Studenterna 01:15:53
96 Skoglund Fredrik Örgryte IS Friidr... 01:15:54
97 Risberg Pontus - 01:16:06
98 Sagmo Kristoffer Bewi 01:16:07
99 Ipsen Nils Ski IL Friidrett 01:16:07
100 Jarbeck Martin Maratonlabbet 1:. 01:16:09

Resultat GöteborgsVarvet 2021

Resultat Män

PosNameNat.Time
1 Kipchirchir Alfred KEN 01:00:58
2 Wami Kebede ETH 01:01:12
3 Kakopil Enos KEN 01:01:56
4 Tsegay Samuel SWE 01:02:03
5 Kipchumba Philimon KEN 01:03:05
6 Fikadu Dawit BRN 01:03:09
7 Cheserek Mica KEN 01:03:23
8 Russom Samuel SWE 01:03:48
9 Nordstad Moen Sondre NOR 01:04:14
10 Mohamed Mustafa SWE 01:05:33
11 Fudoka Jo JPN 01:05:37
12 Laas Kristofer SWE 01:06:43
13 Lundgren Daniel SWE 01:06:48
14 Grahl Anders SWE 01:08:13
15 Mbogo Daniel KEN 01:08:31
16 Claesson Oscar SWE 01:09:24
17 Nilsson Martin SWE 01:09:35
18 Helmroth Filip SWE 01:10:55
19 Linner Erik SWE 01:11:02
20 Bäckström Rickard SWE 01:11:04
21 Tuinstra Geert SWE 01:11:45
22 Simann Olof SWE 01:11:45
23 Smith Axel SWE 01:11:55
24 Lindell Hugo SWE 01:11:57
25 Sultan Emil SWE 01:12:21
26 Berzell Love SWE 01:12:51
27 Österlund Anders SWE 01:13:10
28 Hammaräng Grip Nils SWE 01:13:19
29 Segersten Lukas SWE 01:13:21
30 Moren Björn SWE 01:14:01
31 Lundmark Viktor SWE 01:14:21
32 Bogren Johannes SWE 01:14:34
33 Hiding Christoffer SWE 01:14:47
34 Dahlgren Victor SWE 01:15:02
35 Kjellen David SWE 01:16:26
36 Tunali Mikael SWE 01:17:19
37 Wassberg Niklas SWE 01:19:21
38 Gustafsson Rasmus SWE 01:19:59

Resultat Kvinnor

PosNameNat.Time
1 Cheserek Beatrice KEN 01:10:30
2 Chepngetich Ludwina KEN 01:10:34
3 Wangari Muriuki Margaret KEN 01:10:35
4 Lahti Sarah SWE 01:10:52
5 Wambui Gichia Tabitha KEN 01:11:52
6 Cheburet Beatrice KEN 01:12:32
7 Lindholm Hanna SWE 01:12:35
8 Jerop Kandie Peniah KEN 01:14:00
9 Ansa Weynshet ETH 01:14:03
10 Belay Addisalem ETH 01:14:09
11 Mustonen Sanna SWE 01:14:25
12 van der Meijden Ruth NED 01:14:40
13 Sennström Linnea SWE 01:15:56
14 Andersson Charlotte SWE 01:17:19
15 Larsson Johanna SWE 01:19:07
16 Nelsson Sofie SWE 01:20:36
17 Schulstad Fanny SWE 01:21:17
18 Johansson Annelie SWE 01:23:12

Alla resultat och foton från GöteborgsVarvet

Mer löpning i Sverige:

Kommentar schreiben

Senden

Weitere interessante Themen

 
 
 

More sports

Bestzeit-Club
Blogheim.at Logo