LIVE-resultat och officiella rankningar från Lidingöloppet .

Resultatlistorna från Lidingöloppet på 27.09 - 29.09.2024. På den här sidan hittar du även rankningar från tidigare år (2022, 2023).

Resultat Lidingöloppet 2024

Resultat Män 2024:

Resultaten kommer att finnas online om några minuter. Vänligen uppdatera sidan.

Resultat Kvinnor 2024:

Kommer snart att vara online...

Fullständig resultatlista från Lidingöloppet


Resultat från tidigare år:

Resultat Lidingöloppet 2023

Resultat Män 2023:

PosNameAssociation <thTime
1 Diego Estrada Lidingö 01:39:11
2 Linus Rosdahl Hässelby SK 01:40:27
3 Chakib Lachgar latrache Bikila 01:40:36
4 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:41:09
5 Oscar Claesson Ikhp Huskvarna/Salomon 01:41:24
6 Archibald Casteel Spårvägens FK 01:41:46
7 Olle Kalered Tjalve FIF 01:43:09
8 Petter Svensson Hälle IF 01:44:00
9 John Foitzik Spårvägens FK 01:45:10
10 Olle Meijer Högby IF 01:45:53
11 Hampus Börjesson Ullevi FK 01:46:34
12 Erik Barr Zeilon Örgryte IS 01:47:15
13 Fred Grönwall FK Studenterna 01:47:32
14 Andreas McConville FK Studenterna 01:48:10
15 Karl Fremstad Gjensidige Sport 01:48:14
16 Henrik Zeffer Stockholm 01:48:24
17 Heshlu Andemariam Keep up RC 01:48:36
18 Andreas Lundegård FK Studenterna 01:48:56
19 Karsten Meier IFK Umeå 01:49:02
20 Markus Rannankari Joensuun Kataja 01:49:08
21 Mattias Jonsson AB Durgo / Bålsta IK 01:49:14
22 Hugo Lindell IK Akele 01:49:18
23 Albin Lillieström IK Akele 01:49:56
24 Erik Linnér IFK Umeå 01:50:04
25 Martin Nilsson IFK Umeå 01:50:18
26 Anders Bergman Hälle IF 01:50:52
27 Mikael Flockhart Bauhaus Sportklubb 01:51:05
28 Hugo Lillieström Malungs OK Skogsmårdarna 01:51:07
29 Alexander Söderberg Spårvägens FK 01:51:13
30 Niels Christian Hellerud Halden SK 01:51:32
31 Markus Living Falun 01:51:34
32 Viktor Stenqvist Billingen X-trail SC 01:51:49
33 Anders Grahl Hälle IF 01:51:57
34 Erik Nero Mullsjö SOK 01:51:57
35 Isak Hellström FK Studenterna 01:52:26
36 Noah Brautigam Falun IK / Salomon Sverige 01:52:45
37 Elov Olsson Ockelbo SK/Gävle/Ockelbomaffian 01:52:56
38 Per Arvidsson IF Start 01:53:26
39 Vladislav Shchukin FK Studenterna 01:53:43
40 Ludvig Werkmäster TTGU IF 01:53:45
41 Gernot Ymsén OK Pan-Kristianstad 01:53:56
42 Emil Granqvist OK Ravinen 01:54:02
43 Björn Morén IK Akele 01:54:06
44 Björn Östenson Malmö AI 01:54:16
45 Sylvain Glos FK Studenterna 01:54:41
46 Simon Imark Tullinge SK 01:54:47
47 Marcus Åberg Tjalve FIF 01:54:51
48 Albin Larsson BNBRC 01:54:51
49 Axel Björkman IF Hallby SOK 01:54:54
50 Simon Öberg Kalix skidklubb 01:54:58
51 Håkan Emilsson Offerdal 01:55:38
52 David Kasselstrand Gamleby OK 01:55:39
53 Alexander Berg Rendahl FK Studenterna 01:55:53
54 Fredrik Billström FK Studenterna 01:55:53
55 Andreas Huse Norway 01:56:13
56 Lukas Segersten Enköpings AIF 01:56:29
57 Christian Smedberg FK Studenterna 01:56:50
58 Pontus Risberg Halmstad Triathlon & Multisport 01:56:54
59 Joacim Lantz Ockelbo SK 01:56:55
60 Frej Engberg Stockholm 01:56:57
61 Mattias Derfält Heja Mera Löpning 01:57:03
62 Emil Kalered OK Denseln 01:57:04
63 Mikko Patana KOMIA Flow 01:57:06
64 Peter Fagerström Lidköping 01:57:10
65 Nils Rapp Bjursås IK 01:57:10
66 Axel Olsson IF Hagen Orientering 01:57:15
67 Sven Engström IK Akele 01:57:19
68 Martin Lundqvist IK Sisu Nässjö 01:57:22
69 Erik Lagerlöf Terrible Tuesdays AC 01:57:23
70 Tony Petersson Team Blekinge 01:57:24
71 Rasmus Andersson OK Njudung 01:57:28
72 Erik Johansson Katrineholms sk fk 01:57:29
73 Mathias Møller Norway 01:57:47
74 Joakim Frisk Västerås FK 01:57:50
75 Emil Bäcklund Mantra Sportclub 01:58:10
76 Isak Augustsson JA.Skidservice 01:58:23
77 Erwan Weber Fredrikshofs FI 01:58:27
78 Tristan Kipfer Team Oderborn 01:58:31
79 Andreas Mannberg Malungs IF 01:58:44
80 Elias Rapp Västerås FK 01:58:46
81 David Larsson TCS/ICA Gruppen 01:58:49
82 Christian Böen Kristiansand Löpeklubb 01:58:52
83 Anton Lundqvist BOE RC 01:58:54
84 Henrik Brattander Huddinge AIS 01:58:56
85 Oskar Grip Sollentuna 01:59:03
86 Gustav Eklöf Falun 01:59:07
87 Gustav Wiking Stockholm 01:59:08
88 Jeppe Skov Andersen Spårvägens FK 01:59:19
89 Joel Engström FK Studenterna 01:59:23
90 Lukas Borgemo IFK Umeå 01:59:33
91 Carl Olander IK Stern 01:59:35
92 Mattias Nätterlund IF Start 01:59:35
93 Sebastian Sundius IFK Mora 01:59:35
94 Gustav Milesson STOCKHOLM 01:59:36
95 Fredrik Tedborn FK Studenterna 01:59:39
96 Tommy Karlsson Ulrika IK 01:59:43
97 Johan Nordström Högby IF 01:59:45
98 Oskar Åhrén Motala AIF 01:59:51
99 Patrik Eklund Ängby Runners 01:59:56
100 Kalle Brunnstedt Life is a Party 02:00:05

Resultat Kvinnor 2023:

PosNameAssociation <thTime
1 Carolina Johnson Linköpings GIF 01:54:25
2 Sylvia Mmboga Kiberenge Medugu Køge 01:56:08
3 Lovisa Modig Torsby löparklubb 01:59:28
4 Wilma Modig Karlstad 01:59:42
5 Jenny Björnberg Falu IK Friidrott 02:01:47
6 Towa Nilsson Högby IF 02:02:36
7 Frida Michold IK Akele 02:03:50
8 Annika Andersson Keep Up RC 02:04:29
9 Sofie Sihver IFK Lidingö SOK 02:04:31
10 Filipa Rodrigues FK Studenterna 02:04:51
11 Laila Kveli Ås 02:04:58
12 Anna Jonsson FK Studenterna 02:05:32
13 Liduina van Sitteren Örebro AIK 02:05:40
14 Karin Spjuth IKHP 02:06:20
15 Beata Falk Falun 02:07:25
16 Ida Nilsson Högby IF 02:07:36
17 Petra Kindlund Runacademy IF 02:08:11
18 Hanna Thorold Lidköpings VSK 02:08:28
19 Erika Lindeblad Högby IF 02:09:47
20 Malin Gibrand FK Studenterna 02:12:57
21 Helena Hallgren Simlångsdalens IF 02:12:57
22 Isabelle Öblom Delattre FK Studenterna 02:13:24
23 Sofia Smedman Billingen x-trail SC 02:13:54
24 Jenny Patana KOMIA Flow 02:14:31
25 Karin Nilsson Ullevi FK 02:14:40
26 Maria Francke Enebyberg 02:15:29
27 Tove Bergström Stockholm 02:16:00
28 Linnéa Isaksson TTGU IF 02:16:19
29 Sarah Persson Åtvidabergs IF 02:17:01
30 Sabina Korpela FK Studenterna 02:17:01
31 Josefine Johnsson Team Smiling 02:18:16
32 Gunilla Jansson Stockholm 02:18:37
33 Jessica Virgin Terrible Tuesday Triathlon 02:18:39
34 Hanna Åberg BNBRC 02:18:40
35 Jannike Ottosson Team Blekinge 02:19:19
36 Elin Vinblad Hagaby GoIF Örebro 02:19:19
37 Emma Martner OK PAN Kristianstad 02:19:27
38 Julia Rennermalm Fridrikshofs FIF 02:20:07
39 Ebba Stenbeck FK Studenterna 02:20:20
40 Rebecka Heinrup Stora Tuna OK 02:20:23
41 Beatrice Lejnegård Oskarshamn RC 02:20:34
42 Emma Reinhed Liljeqvist IF Start 02:20:54
43 Klara Yngvesson Myggans OS 02:21:05
44 Heidi Horttanainen Imatran urheilijat 02:21:23
45 Ellen Birmingham Uppsala 02:21:26
46 Petra Klevmar PARTILLE 02:21:40
47 Emma Stefansson XC STHLM SKI CLUB 02:21:57
48 Malin Österman LK Roslagen / Team Santander 02:22:15
49 Stina Nilsson Malungs OK 02:22:28
50 Jessica Bengtsson Majornas 02:22:29
51 Anne-Mette Nygaard Greenely 02:22:41
52 Kajsa Rosdal Tisdagsklubben Örebro 02:22:57
53 Hannele Kurra Lidingö 02:22:59
54 Josefine Gustavsson Mölndals AIK 02:23:12
55 Johanna Ekblad Stockholm 02:23:25
56 Gabriella Söderman Täby 02:23:26
57 Eva Svedlund Älvsjö 02:23:28
58 Theresé Flensén Lidköpings VSK 02:23:30
59 Therése Reis Lidingö 02:23:45
60 Eleonora Olsmats Uppsala 02:23:47
61 Stina Nero Mullsjö SOK 02:23:57
62 Maja Stefansson Oxbergs IF 02:24:06
63 Anna Nyström IF Göta Karlstad 02:24:30
64 Karin Hägglund IF Vingarna 02:24:48
65 Hedvig Orvenholt Stockholm 02:24:58
66 Johanna Svalstedt Sundbyberg 02:25:01
67 Signe Scharffetter Enhörna if 02:25:06
68 Frida Olander HÄGERSTEN 02:25:40
69 Hanna Wiese UltraUppsala 02:25:48
70 Sofie Barkstedt Stockholm 02:25:58
71 Jenny Wissting Svorkmo NOI 02:26:01
72 Marianne Myklebust Hamar IL friidrett 02:26:04
73 Saskia Lensink ?s-Gravenhage 02:26:14
74 Wilma Björkman IFK Mora 02:26:15
75 Hanna Korhonen Runacademy IF 02:26:22
76 Johanna Olsson Stockholm 02:26:30
77 Sofia Olofsson Täby 02:26:31
78 Elsa Sollbe Stockholm 02:26:43
79 Kinna Karlsson Motala 02:26:56
80 Magdalena Grunder Järfälla OK 02:27:03
81 Janette Persson Falkenberg Allstars 02:27:07
82 Mimmi Svensson Apladalens LK 02:27:07
83 Kristina Matsson Västerås 02:27:24
84 Kristin Eklöf salbo.ai 02:27:59
85 Emma Isberg Gävle 02:28:15
86 OLIVIA CARINA HENRIKSSON OLOFSSON Bromma 02:28:21
87 Melina Nordström IF Linnéa 02:28:26
88 Anna-Karin Pernevill Frösö IF 02:28:31
89 Parissa Keyassa FK Studenterna 02:28:32
90 zara wahlberg Lennartz Stockholm 02:28:50
91 Hilda Hultenberger Time for Ghana 02:29:22
92 Johanna Granhällen Rinkeby Run 02:29:29
93 Linn Henriksson Stockholm 02:29:43
94 Maria Carlsson Bälinge IF 02:29:47
95 Johanna Rantanen Finland 02:30:06
96 Moa Rosén BNBRC 02:30:10
97 Kerry Olsson Karlshamn KSK Triathlon 02:30:23
98 Charlotte Claesson Hallby 02:30:27
99 Mari Carlsson Rengsjö 02:30:29
100 Julia Montgomery Stockholm 02:30:33

Resultat Lidingöloppet 2022

Resultat Män

PosNameTeamTime
1 Samuel Tsegay Hälle IF 01:38:00
2 Abdi Ulad Adidas 01:39:02
3 Mohammadreza Abootorabi Keep up running club 01:39:05
4 Emil Svensk Stora Tuna 01:39:07
5 Kristofer Låås Keep Up RC 01:41:20
6 Archibald Casteel Spårvägens FK 01:42:08
7 Abraha Adhanom Eskilstuna FI 01:42:33
8 Arvid Öhrn Hälle IF 01:42:46
9 Martin Nilsson IFK Umeå 01:43:01
10 Andreas McConville FK Studenterna 01:43:21
11 Axel Granqvist OK Ravinen 01:43:37
12 Petter Svensson Hälle IF 01:44:46
13 Karsten Meier IFK Umeå 01:45:35
14 Olle Ahlberg Hälle IF 01:46:14
15 Erik Barr Zeilon Örgryte IS 01:46:19
16 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 01:46:37
17 Anders Grahl Hälle IF 01:46:55
18 Rasmus Svenningsson Stockholm 01:47:03
19 Andreas Lundegård FK studenterna 01:47:27
20 Per Arvidsson IF Start 01:47:44
21 Tom Honig Keep Up RC 01:48:29
22 Håkan Emilsson Offerdal 01:48:51
23 Viktor Brännmark Piteå Elit SK 01:48:55
24 Ruslan Glebov OK Ravinen 01:49:23
25 Kim Andersson Umara Sports Club 01:49:27
26 Oskar Sandberg Malungs OK 01:49:32
27 Elov Olsson Ockelbo SK / Hoka 01:50:05
28 Esben Krogh Rasmussen Gerisale AB 01:50:14
29 Erik Lagerlöf Terrible Tuesdays AC 01:50:19
30 Niklas Henningsson Sundbybergs IK 01:51:35
31 Albin Lillieström IK Akele 01:51:43
32 Henrik Skoog Saltsjö-Boo 01:51:55
33 Gábor Józsa MAC/Hungary 01:52:06
34 Mikael Flockhart BAUHAUS sportklubb 01:52:18
35 Oscar Claesson IKHP 01:52:21
36 Erik Anfält Örebro AIK 01:52:23
37 Johan Ek-Larsson Enhörna IF 01:52:48
38 Markus Vall Stockholm 01:52:49
39 Lukas Segersten Enköpings AIF 01:53:06
40 Johan Ställberg Tullinge SK 01:53:30
41 Daniel Roos Attunda OK 01:53:38
42 Maxwell Dumbrell Göteborg 01:53:45
43 Gustav Myrberg Lidköpings Vsk 01:53:55
44 Oscar Andersson Ockelbo/Stockholm/Axholmen Consulting 01:53:56
45 Mattias Jonsson AB Durgo 01:54:18
46 Björn Hammar Sävedalens AIK 01:54:20
47 Maximilian Lohm Isberg FK Studenterna 01:54:29
48 Simon Öberg Tallens AIF 01:54:46
49 Alexander Söderberg Spårvägens FK 01:55:26
50 Christian Seeger Uppsala LK 01:55:45

Resultat Kvinnor

PosNameTeamTime
1 Sylvia Medugu Saucony 01:54:57
2 Samrawit Mengsteab Hälle IF 01:55:22
3 Leonie Balter FK Studenterna 01:58:42
4 Noora Honkala Team Saucony Nordics 02:01:47
5 Erica Lech Örebro AIK 02:02:04
6 Åsa Wiklund Trångsvikens IF 02:02:58
7 Emilia Brangefält Västerås FK 02:03:15
8 Laura Maasik Tallinn 02:03:24
9 Laila Kveli Namdal LK 02:05:20
10 Malin Starfelt Runacademy IF 02:05:46
11 Annelie Johansson Hälle IF 02:05:47
12 Moa Gustafsson FK Studenterna 02:05:53
13 Jenny Rutström Öbacka LK 02:07:44
14 Wilma Modig Karlstad 02:08:34
15 Karin Nilsson Ullevi FK 02:09:16
16 Elmina Saksi NORRKÖPING 02:09:19
17 Annika Andersson Keep Up RC 02:10:20
18 Rebecca Axelsson Keep Up RC 02:11:05
19 My Svensson Team Billingen X-trail 02:11:57
20 Sofia Smedman Billingen X-trail Sportsclub 02:12:28
21 Jessica Virgin Terrible Tuesday Triathlon 02:12:45
22 Maria Sandström Simklubben Neptun 02:12:49
23 Jenny Björnberg Falu IK Friidrott 02:13:14
24 Sofia Byhlinder Ifk Mora friidrott 02:13:30
25 Emeli Söderberg IFK Skövde FK 02:15:37
26 Liduina van Sitteren Örebro AIK 02:16:01
27 Towa Nilsson Högby IF 02:16:31
28 Malin Österman Löparklubben Roslagen 02:17:17
29 Megan Wilson SKARPNÄCK 02:17:31
30 Elin Vinblad Hagaby GoIF Örebro 02:17:34
31 Jannike Ottosson Team Blekinge 02:18:38
32 Therése Reis Lidingö 02:18:41
33 Elin Johansson KOLMÅRDEN 02:19:37
34 Beatrice Taavo Umara Sports Club 02:19:39
35 Marit Larsson Falun 02:19:53
36 Frida Brogren Sävedalen AIK 02:20:15
37 Anna Lindgren Lulekamraternas MLK 02:20:33
38 Ebba Stenbeck Östermalm 02:20:45
39 Erika Svanborg Spårvägens FK 02:20:47
40 Tove Bergström Stockholm 02:21:04
41 Stina Persson Alingsås IF 02:21:18
42 Emilie Dawrin Värmdö 02:22:01
43 Lise Sandebjer Stockholm 02:22:13
44 Gabriella Söderman Täby IS 02:22:18
45 Natalie Persson Åre 02:22:25
46 Anne-Mette Nygaard Volvo Cars 02:22:57
47 Frida Olander IK Stern 02:23:00
48 Linnéa Skoogh Björnstorps IF 02:23:23
49 Ellen Birmingham Uppsala 02:23:27
50 Hedwig Haas OK Linné 02:23:33

Alla resultat och foton från Lidingöloppet

Mer löpning i Sverige:

Kommentar schreiben

Senden
Weitere interessante Themen
 
 
 

More sports

Bestzeit-Club
Blogheim.at Logo